Державне управління справами

У Національній академії державного управління при Президентові України відбувся науково-методологічний семінар

5 грудня в Національній академії державного управління при Президентові України відбувся науково-методологічний семінар «Охорона і використання об’єктів прав інтелектуальної власності, створених у галузі науки «Державне управління» та галузі знань «Публічне управління та адміністрування». У заході, що проходив у режимі відеоконференц-зв’язку з регіональними інститутами державного управління Національної академії, взяли участь науково-педагогічні працівники, аспіранти, докторанти, слухачі та співробітники академії.

Актуальність семінару в контексті утвердження принципів академічної доброчесності в науково-освітній діяльності обумовлена необхідністю донесення до всіх заінтересованих осіб питань законодавства та процедури забезпечення авторських прав на наукові та навчально-методичні розробки, створені в галузі науки «Державне управління» та галузі знань «Публічне управління та адміністрування».

Відкриваючи роботу науково-комунікативного зібрання, віце-президент Національної академії Марина Білинська підкреслила, що, незважаючи на чинну нормативно-правову базу, є необхідність у розробленні нових підходів до навчання та викладання, утвердження чесності та етичних цінностей в освітньому процесі та науковій діяльності Національної академії, побудові механізмів взаємодії, що сприятиме формуванню високої академічної культури, носіями якої будуть науково-педагогічні та наукові працівники академії.

Директор Інституту експертно-аналітичних та наукових досліджень Національної академії, модератор заходу Ольга Петроє зазначила важливість обговорення питань охорони та прав інтелектуальної власності в умовах інтернаціоналізації та комерціалізації наукової діяльності.

Тетяна Василевська, професор кафедри публічного управління та публічної служби Національної академії, свій виступ присвятила принципам академічної доброчесності та механізмам їх підтримки.

Питання стану та тенденцій розвитку правової охорони інтелектуальної власності в Україні розкрив у своєму виступі Геннадій Андрощук, завідувач лабораторії правового забезпечення розвитку науки і технологій Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності Національної академії правових наук України.

Владислав Федоренко, директор Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України, презентував доповідь щодо стану, проблем та перспектив судової експертизи з питань інтелектуальної власності.

Технологіям дистанційного навчання та авторського права присвятив виступ Лев Глухівський, завідувач сектору експериментального інноваційного дистанційного навчання Центру дистанційного навчання Національної академії.

Під час роботи науково-комунікативного зібрання учасники обговорили питання щодо утвердження принципів академічної доброчесності в освітньо-науковій діяльності Національної академії; актуальності проблеми охорони авторських прав на наукові та навчально-методичні розробки, створені в Національній академії. Присутні також порушили питання правового забезпечення охорони авторських прав на об’єкти інтелектуальної власності та принципів і методів оцінювання об’єктів прав інтелектуальної власності тощо.