Державне управління справами

Шевченко: поезія та революція

9 березня 2016 року в Українському домі відбулася дискусійна платформа, присвячена 202-й річниці від дня народження Тараса Шевченка та 170-річчю написання «Заповіту».

Чому збуваються пророцтва Тараса Шевченка? Яких уроків так і не вивчила українська нація за майже два століття? Ці та багато інших питань під час Всеукраїнського відкритого уроку «Шевченко: поезія та революція» обговорили громадські та політичні діячі, літературознавці, учні та студенти вищих навчальних закладів з усіх регіонів України.

У дискусії взяли участь: Богдан Тихолоз – літературознавець (Львівський національний університет імені Івана Франка), Дмитро Лазуткін – поет, автор віршів, присвячених подіям на Майдані, Микола Жулинський – доктор філологічних наук, академік, директор Інституту літератури                          імені Т. Г. Шевченка НАН України, Віталій Скоцик – доктор економічних наук, лідер Аграрної партії України. Модератор заходу – Євген Нищук.

У рамках проекту презентовано виставку «Мій Шевченко», де було представлено 300 кращих робіт дітей та молоді за мотивами творів Шевченка. Відкрили експозицію ініціатор і автор ідеї проекту Влада Литовченко та організатор заходу Віталій Скоцик.

Після дискусійної платформи відбувся концерт українських артистів, які виконували пісні на вірші Тараса Шевченка. Виступали народна артистка України Марія Бурмака, народний артист України Анатолій Паламаренко в супроводі DJ KeY, гурти «ТАРУТА» й «ТАРТАК».

Гості переглянули фільм «Шевченко і Майдан», а також відбулося телевізійне включення «Шевченко єднає» із Сєверодонецька, Чернівців та Одеси.