Державне управління справами

Президент України зустрівся з Прем’єр-міністром Молдови

«Україна і Молдова будуть відновлені у своїх суверенних та міжнародно визнаних кордонах», – наголосив Президент України під час зустрічі з Прем’єр-міністром Республіки Молдова Павлом Філіпом.

Петро Порошенко подякував молдовським партнерам за тверду позицію в підтримці суверенітету територіальної цілісності та незалежності нашої держави. «Я хочу нагадати, що Молдова рішуче підтримала нашу незалежність і в березні 2014 року, коли проголосувала за Резолюцію Генеральної Асамблеї ООН, і в грудні 2016 року, коли не просто підтримала Резолюцію щодо ситуації з правами людини в окупованому Криму, а й виступила співавтором зазначеної Резолюції», – наголосив Президент України.

Петро Порошенко зауважив, що Україна і Молдова не просто сусідні країни, а народи, які об’єднує міцне культурне й історичне коріння, що перевірено не одним століттям.

Глава держави також зазначив, що чверть століття тому Молдова зіткнулася зі схожими випробуваннями, втративши частину своєї суверенної території. «Зараз ми бачимо наполегливі спроби нав’язати і Молдові, і Україні такі формати реінтеграції, які дозволять ззовні вирішувати долю народів наших країн», – сказав він.

«Ці спроби, – я хотів би окремо наголосити, – приречені на поразку. Україна і Молдова мають і будуть відновлені у своїх суверенних та міжнародно визнаних кордонах. Хочу ще раз наголосити: Крим, так само, як і Донбас, – це Україна. Усе демократичне світове співтовариство поділяє та підтримує цю позицію. А ті, хто не згоден, опиняються по інший бік цивілізаційного виміру», – заявив Петро Порошенко.

Президент України повідомив також, що під час зустрічі з керівником молдовського Уряду обговорили історію та взаємодію в рішучих спробах відновити територіальну цілісність Молдови. Він зауважив, що російські війська все ще перебувають на території Молдови. І навіть внесення змін до національного законодавства про нейтральний статус держави, а також відповідні зміни до Конституції Молдови ще у 1994 році не допомогли.

«І лише рішучі об’єднані дії дозволять відновити територіальну цілісність Молдови. Я хотів би твердо наголосити на позиції України, яка підтримує та буде робити все для того, щоб територіальна цілісність, незалежність і суверенітет Молдови були непорушними», – підкреслив Президент України.

У свою чергу, Прем’єр-міністр Молдови Павел Філіп повідомив, що під час переговорів сторони детально зупинилися на процесі мирного врегулювання придністровського конфлікту у форматі «5+2» та подякував за тверду, послідовну позицію України на підтримку територіальної цілісності Республіки Молдова.

«Ми з Україною маємо бути прикладом дотримання міжнародного права в нашому регіоні», – сказав Павел Філіп і наголосив, що історія в складному геополітичному регіоні довела, що наша регіональна солідарність допомагає разом боротися з перешкодами на шляху збереження територіальної цілісності обох країн.

Глава молдовського Уряду висловив слова підтримки територіальній цілісності України та озвучив чітку позицію Молдови щодо Криму: «Республіка Молдова визнає і дотримується територіальної цілісності та незалежності України». Він нагадав про позицію Молдови на підтримку територіальної цілісності України під час голосування Резолюції Генасамблеї ООН у березні 2014 року та спільне з Україною авторство грудневої Резолюції щодо прав людини в Криму у 2016 році.

Павел Філіп наголосив, що Молдова і в подальшому готова підтримувати Україну в її боротьбі за незалежність і територіальну цілісність та підтвердив готовність допомагати.

Державне управління справами здійснює протокольно-організаційне забезпечення офіційних заходів за участю Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Ради національної безпеки і оборони України, інших державних органів, вищих посадових осіб України, інших держав, зарубіжних делегацій.