Державне управління справами

Державне підприємство «Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький арсенал»

Посада / ПІБ: 
Генеральний директор ОСТРОВСЬКА-ЛЮТА Олеся Богданівна
Адреса: 
01010, м. Київ, вул. Лаврська, 10-12
Телефон: 
(044) 288-52-25
Електронна пошта: 
office@artarsenal.in.ua

Державне підприємство «Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький арсенал» – це флагманська інституція культури, яка у своїй діяльності інтегрує різні види мистецтва – від сучасного мистецтва, нової музики й театру до літератури та музейної справи. Місія Мистецького арсеналу – сприяти модернізації українського суспільства та інтеграції України до світового контексту, спираючись на ціннісний потенціал культури.

У проєктах Мистецького арсеналу порушуються й дебатуються питання, важливі для суспільства, надається простір для вільного творення щодо майбутнього й осмислення минулого. Мистецький арсенал слугує платформою взаємодії зі світовою культурною спільнотою через спільні культурні проєкти.

Основні проєкти Мистецького арсеналу – виставки сучасного мистецтва, визначних українських постатей та мистецьких феноменів ХХ століття, Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» та дитячий фестиваль «NEOсвітній Арсенал».

Мистецький арсенал є зберігачем колекції творів українського авангарду, радянських художників-дисидентів, формує колекцію сучасних художників, до якої залучає не лише живопис, а й новітні види – інсталяції, перформативні скульптури, медіаарт, фотографії.

Усі проєкти Мистецького арсеналу мають сильну освітню компоненту. Арсенал виступає як медіатор між фахівцями і широкою громадськістю – пояснює і розповідає про культурні та суспільні явища, їх причини і траєкторії. Це майданчик освіти і взаємодії для розмаїтих аудиторій: дорослих відвідувачів, дітей та підлітків, митців і працівників культури, людей з інвалідністю та особливостями розвитку.

Споруда Мистецького арсеналу – пам’ятка архітектури національного значення, зведена у 1783–1801 роках. До появи Арсеналу на його місці функціонував Печерський Вознесенський дівочий монастир, ігуменею якого в 1683–1707 роках була Марія-Магдалина Мазепина – мати гетьмана Івана Мазепи. З початку ХІХ ст. Арсенал перебував у розпорядженні Київського військового гарнізону, а впродовж ХХ ст. тут працював військовий завод.

З 2005 року Арсенал став культурно-мистецькою установою. Сьогодні паралельно з проведенням виставок триває реставрація приміщень та ведеться робота зі створення сучасного музейного комплексу, який представлятиме історію українського мистецтва від давнини до сучасності, прийматиме колекції шедеврів з провідних світових музеїв, стане потужним осередком розвитку творчих ініціатив. Загальна площа Арсеналу сягає 60 000 кв. метрів, наразі використовується від 12 000 до 24 000 кв. метрів.

 

Документи: 

Річний звіт Мистецького арсеналу за 2017 рік

https://artarsenal.in.ua/wp-content/uploads/2018/06/MA_report_18_web.pdf

Річний звіт Мистецького арсеналу за 2018 рік

https://artarsenal.in.ua/wp-content/uploads/2019/07/Mystetskyi-arsenal__Report_2018.pdf

Річний звіт Мистецького арсеналу за 2019 рік

https://artarsenal.in.ua/wp-content/uploads/2020/06/zvit_ma_19.pdf

Річний звіт Мистецького арсеналу за 2020 рік

https://artarsenal.in.ua/wp-content/uploads/2021/06/Zvit_MA_2020.pdf

 

Сторінки Мистецького арсеналу в Соцмережах:

https://www.facebook.com/Mystetskyi.Arsenal

https://www.facebook.com/BookArsenal

https://www.facebook.com/NEOsvitniyArsenal

https://www.instagram.com/mystetskyiarsenal/

https://www.instagram.com/book_arsenal/

Документи: