Державне управління справами

Всеукраїнський дитячий форум «Діти змінюють світ» об’єднав лідерів учнівського самоврядування з усієї України

1 червня 2016 року в Мистецькому арсеналі розпочав свою роботу Всеукраїнський дитячий форум «Діти змінюють світ», приурочений Міжнародному дню захисту дітей. Форум проводиться за підтримки Президента України Петра Порошенка.

У відкритті заходу  взяли участь Президент України Петро Порошенко, Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба, заступник Глави Адміністрації Президента України Ростислав Павленко та директор представництва Світового конгресу українців в Україні Сергій Касянчук.

У Мистецькому арсеналі зібралися учасники Форуму – лідери учнівського самоврядування та переможці всеукраїнських олімпіад з усіх областей України. У тематичних групах діти обговорювали питання, як школа може навчити свободи; як вчитель може допомогти учневі бути по-справжньому вільною людиною, по-справжньому працювати, по-справжньому навчатись, по-справжньому жити; чи можна в школі навчитися дружби; яку найважливішу мудрість має винести школяр з української школи; як плекати творче мислення в школярів; як може школа допомогти любити життя – бути проактивним і небайдужим; як школа може допомогти бути українцем. Глава держави також приєднався до обговорення цих тем.

Вітаючи учасників Форуму з Міжнародним днем захисту дітей, Петро Порошенко побажав кожному починати зміни із себе і зазначив, що «мріє жити в країні, символом майбутнього якої є такі діти».

«Хочу побажати вам бути вільними своїми думками, бо воля є символом України. Будьте дуже відповідальними у своїх рішеннях, своїх думках і будьте щирими у своїй любові до України», – сказав Президент України.

Глава держави наголосив, що саме громадянське суспільство, небайдужі громадяни України сприяють тому, що країна є привабливішою, розумнішою, більш чистою, демократичною, сильною, економічно розвинутою та справедливою.

«Ми будуємо нову країну. Ви є майбутнім України, і я пишаюся, що в України є таке красиве, чисте, вільне, патріотичне майбутнє», – звернувся Президент України до учасників форуму.

Діти представили Петру Порошенку своє бачення та пропозиції щодо розвитку України, бачення її майбутнього, зокрема, які зміни потрібні в навчальному процесі, аби кожна дитина почувалася в школі комфортно, а також запропонували своєрідний рейтинг учителів, який би складався на основі досягнень їх учнів, результатів ЗНО. Учасники дискусій висловилися за необхідність надання можливості учням самостійно формувати програму навчання залежно від потреби для подальшого навчання. Порушувалося і питання збільшення ролі та повноважень учнівського самоврядування. Водночас діти виступали за зближення учнів та вчителів у освітньому процесі – вчитель має бути більше другом і наставником, сприяти розвитку особистостей і підтримувати лідерських рух.

Особливу увагу учасники Форуму звертали на питання патріотичного виховання. На їх думку, задля цього в школах необхідно запровадити інтерактивне навчання, спрямоване на вивчення історії Батьківщини, її різних куточків, популяризацію вітчизняного туризму.

Крім того, діти робили акцент на питаннях збільшення кількості практичних занять у програмі, вивчення точних наук шляхом активізації творчих здібностей учнів. 

Глава держави висловив підтримку багатьом озвученим ініціативам. Більшість пропозицій, що звучали, вже давно знайшли свою реалізацію в освітніх закладах країн Європи та світу, тож і Україні час змінювати та розвивати методологію навчання відповідно до сучасних потреб. «Ми живемо зараз у новому світі, який має інші потреби і потребує іншої освіти. Я тішуся тому, що спостерігаю нові підходи», – сказав Президент України.

Петро Порошенко переконаний, що багато шкільних проблем не може вирішуватися без учнівського самоврядування. На думку Глави держави, освіта має базуватися не лише на директивах з Міністерства освіти.

Петро Порошенко привітав з Днем народження Катерину Кошлань, яка приїхала на Форум зі Львова. Дівчинка цього року закінчила школу та планує вступати до Національного університету «Києво-Могилянська академія». Катерина є студенткою Української академії лідерства, займається музикою, любить співати й читати. Вона розповіла, що задоволена навчанням в Українській академії лідерства, оскільки це мотивує та відкриває більш широкі можливості в спілкуванні.

Президент України привітав ще одну іменинницю – лідера учнівського самоврядування з Олександрівського району Донецької області Катерину Шкарупіло. Глава держави наголосив на важливості участі в таких заходах дітей зі Сходу України, особливо з міст, звільнених від окупації. У форумі взяла участь також представниця Слов’янська.

 «Всі наші зусилля зараз мають бути спрямовані на те, щоб повернути український суверенітет на Донбас. Насправді дуже важливо, щоб ми підтримали донецьке українство, бо для них наша вишиванка, наш прапор, наш Гімн, наш Герб стали символами боротьби за нашу Україну», – зазначив Петро Порошенко. Глава держави побажав дівчатам успіхів і подарував іменні годинники.

Також під час Форуму Президент України доручив тимчасово виконуючому обов’язки Керівника Державного управління справами Сергію Борзову відновити роботу Міжнародного дитячого центру «Артек».

«Я переконаний у тому, що український «Артек» разом з Кримом повернеться в Україну, бо з нами є правда»,  – сказав Президент України. Петро Порошенко зазначив, що прийняв рішення передати санаторій для розміщення дитячого табору під Києвом до повернення Криму. «Найбільш талановиті, обдаровані діти, діти загиблих та учасників АТО будуть мати можливість там відпочити», – зазначив Президент. Глава держави висловив упевненість, що Україна поверне землі, окуповані російським агресором.