Державне управління справами

VII Національний молитовний сніданок

31 травня в Національному центрі ділового та культурного співробітництва «Український дім»» відбувся VII Національний молитовний сніданок. Захід присвячений 1030-річчю хрещення Київської Русі – України. У ньому взяли участь Президент України Петро Порошенко, Прем’єр-міністр Володимир Гройсман, Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов, голови фракцій, міністри, народні депутати, керівники українських церков, Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій, дипломати, керівники закордонних дипломатичних місій – загалом понад 700 осіб.

«Я вітаю проведення Національного дня молитви за Україну, який відбудеться найближчої суботи. І ми пишаємося, що в Україні найскладніше питання співжиття релігій і культур завжди вирішувалося мирно, без насильства, у правовому полі», – наголосив Президент Петро Порошенко.

Глава держави зазначив, що «без Божої допомоги ми б не змогли зробити й кроку». Він нагадав про силу молитви під час Революції Гідності, коли багато українців молили про перемогу. «Тоді теж казали, що це неможливо. Що влада сильна як ніколи – народ ніколи не переможе. І Господь почув нашу молитву», – зауважив Петро Порошенко.

«З Божою допомогою ми побудували українську армію. Як кажуть – одну з найбільш ефективних у Європі. І сьогодні вона є гарантом і оплотом нашої незалежності. Ми ні на кого не збираємося нападати, але українська армія здатна захистити на сьогоднішній день українську землю, український суверенітет, українську територіальну цілісність», – сказав Президент. Глава держави нагадав, що вперше в українській армії з’явилися капелани, щоб нести слово Боже, чого не було до цього ніколи: «Впевнений, що це правильне рішення, і воно допомагає нам боротися за рідну землю і перемагати».

«У цьому залі зібралися люди, які не просто вірять у Бога – це дуже важливо. Я хочу подякувати за те, що ви вірите в Україну. І ця віра разом з вірою в Бога допомагає і буде допомагати нам перемагати», – підкреслив Президент.

Молитовні сніданки за участю представників різних гілок влади, релігійних організацій, державних діячів, політиків, чиновників, бізнесменів є традиційними в багатьох демократичних країнах. Упродовж 60 років такі молитовні сніданки проходять у Конгресі США, Європарламенті, у Німеччині, Норвегії та інших країнах.