Державне управління справами

У Генеральній дирекції з обслуговування іноземних представництв відкрили прес-центр

15 лютого 2017 року в прес-центрі Генеральної дирекції з обслуговування іноземних представництв було анонсовано важливі для дипломатичного та суспільного життя події. У заході взяли участь представники 40 іноземних дипломатичних місій, ЗМІ та наукова громадськість.

Під час вступної промови Павло Кривонос, генеральний директор Державного підприємства «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв», закликав Надзвичайних і Повноважних Послів, представників посольств долучитися до роботи прес-центру й використовувати його як майданчик для спілкування між дипломатами, пресою, молоддю. Адже нині суспільство потребує більше інформації історичного та духовного спрямування.

До слова було запрошено державного секретаря Міністерства закордонних справ України Андрія Заяця, який висловив сподівання, що прес-центр ГДІП стане справжнім прес-клубом і місцем для спілкування дипломатів.

«Хочу скористатися нагодою та з приємністю нагадати, що 2017 рік оголошено Президентом України роком української революції 1917–1921 років. Наприкінці року відбудеться низка важливих подій з ушанування визвольних змагань, до організації яких долучаться, зокрема, ГДІП і Наукове товариство історії дипломатії та міжнародних відносин. Адже це торкається не лише питання революції, а й перших кроків на дипломатичному шляху української держави 100 років тому.

22 грудня ми відзначатимемо 100-річчя створення першого українського Міністерства закордонних справ і запросимо всіх до оновленого музею, який буде функціонувати в приміщенні Дипломатичної академії», – зазначив держсекретар Міністерства закордонних справ України.

Виконавчий директор Французького інституту в Україні Матьє Арден анонсував події, заплановані в контексті фестивалю «Французька весна в Україні». Пан Арден зауважив, що Інститут з франкомовними посольствами з 10 до 31 березня реалізує низку культурних заходів для популяризації французької культури та мови. Власне, Французька весна розпочнеться 1 квітня на Софійській площі, а завершиться 29 квітня під Аркою дружби народів. «Протягом місяця ми проведемо понад 50 подій у 8 містах України. Більшість заходів будуть безкоштовними, тож сподіваємося, що багато охочих зможуть вільно ознайомитися з нашою культурою та побачити, які міцні зв’язки між Україною та Францією. Вони значно міцніші, ніж навіть п’ять років тому. Одним з проектів творчого спрямування, які сприяють поглибленню співпраці між нашими країнами, є спільні спектаклі та виставки», – повідомив пан Арден.

Люк Якобс, Надзвичайний і Повноважний Посол Бельгії в Україні, запросив усіх долучитися до подій у межах заходів з франкофонії в березні цього року. Посольство Бельгії відкриє цю подію урочистим концертом у Національній музичній академії України ім. П. І. Чайковського. Франкофонія –не лише можливість об’єднатися громаді, яка спілкується французькою мовою. Це нагода долучитися й тим, хто любить французьку мову, культуру та розділяє спільні цінності, зокрема толерантність. Також пан Якобс представив учасникам заходу Почесного консула Королівства Бельгія у Львові Ярослава Івановича Гарцулу, який підготував і видав книгу «Бельгія: така далека, така близька...», приурочену до 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між нашими державами.

Лі Янг-Гу, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Корея в Україні, виголосив промову про нові форми публічної дипломатії, а Атар Аббас, Надзвичайний і Повноважний Посол Ісламської Республіки Пакистан в Україні, – про роль ЗМІ в конфліктних ситуаціях.

Долучилися до обговорення й представники наукової громадськості. З ініціативами щодо співпраці та найближчими планами виступили: Ірина Матяш, голова Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин, доктор історичних наук, професор; Анатолій Денисенко, головний редактор наукового щорічника «Україна дипломатична», кандидат історичних наук; Віктор Камаєв, віце-президент наукового парку «Київська політехніка», кандидат технічних наук. Останній представив молодого вченого Євгена Коваленка, який працював у складі групи університету, що розробила й запустила на орбіту наносупутник.

Сергій Томіленко, в. о. голови Національної спілки журналістів України, перший секретар НСЖУ, та Юрій Артеменко, голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, висловили підтримку щодо відкриття таких прес-майданчиків, які дозволять поглибити співпрацю між українськими та зарубіжними журналістами.