Державне управління справами

«Шлях додому» неперевершеної Джамали

24 травня 2016 року в Національному палаці мистецтв «Україна» відбувся сольний концерт переможниці Євробачення–2016 Джамали в рамках великого всеукраїнського туру «Шлях додому».

Президент України разом із сім’єю, українськими військовослужбовцями та дітьми з особливими потребами також відвідали концерт. Зала столичного палацу мистецтв, де співачка ділилася своїми почуттями й емоціями, була переповненою.

Глава держави запросив на концерт Джамали військовослужбовців, які перебувають на лікуванні в Головному військовому клінічному госпіталі, а його дружина – дітей з особливими потребами, які для зручності дивилися концерт з президентської ложі. Під час концерту присутні в залі вшанували хвилиною мовчання українських військовослужбовців, які загинули, боронячи територіальну цілісність нашої держави.

По завершенні концерту Петро та Марина Порошенки разом з дітьми та військовослужбовцями поспілкувалися з Джамалою. Глава держави подарував артистці квіти та подякував за вражаючий концерт. «Стільки квітів не бачив ніколи в житті. Це була фантастична енергетика, яка просто захоплювала дух», – сказав Президент України.

12-річна Анна Діденко подарувала Джамалі намальовану власноруч картину «Вітання з перемогою».

Співачка у свою чергу також відзначила підтримку глядачів. «Кожен концерт насправді роблять люди. Я виконую свої пісні, як і завжди, але кожного разу змінюються глядачі та їхні відчуття. Сьогодні дійсно були чарівні люди», – сказала вона.

Концертна програма була побудована на матеріалах нового альбому «Подих», до якого увійшла пісня «Неандертальці» на вірші поетеси Ліни Костенко.  Звучали й популярні композиції з альбомів «All or Nothing» і «For Every Heart». Звичайно ж артистка виконала і драматичну пісню «1944», з якою вона представила Україну в Стокгольмі. Цю переможну композицію зал слухав стоячи.

Основна частина альбому Джамали – пісні українською мовою. «Очима», «Шлях додому» і «Подих» – перші сингли нового музичного полотна співачки, що відкрили нам більш чутливу і зворушливу Джамалу.

Нагадаємо, що за перемогу в пісенному конкурсі Євробачення у 2016 році Указом Президента України від 16 травня 2016 року № 213 Джамалі присвоєно почесне звання «Народний артист України».