Державне управління справами

Президент України Петро Порошенко привітав Святійшого Патріарха Філарета з нагоди 50-річчя служіння на Київській православній кафедрі

У Національному палаці мистецтв «Україна» Президент України Петро Порошенко привітав Святійшого Патріарха Філарета з нагоди 50-річчя служіння на Київській православній кафедрі та побажав йому міцного здоров’я, довголіття, успіхів на пастирській ниві.

«А головне – щоб Ви і весь українській народ якомога швидше побачили реалізацію головної справи Вашого життя – Української Єдиної Помісної Незалежної Православної  Церкви, визнаної Вселенським Православ’ям», – сказав Петро Порошенко.

Глава держави назвав глибоко символічним те, що Патріарх Філарет – «син Донецького краю, народжений в окупованому нині російськими терористами селищі Благодатне Амвросіївського району, підняв прапор українства та несе його вже стільки років».

Президент України підкреслив, що цей ювілей унікальний не лише для України, не лише для Вселенського Православ’я, а, можливо, навіть для всього християнського світу. «П’ятдесят років – цілих півстоліття – на Київській православній кафедрі, кафедрі, яка для нас, українців, зветься другим Єрусалимом, Ви, Ваша Святосте, несете жертовне служіння Богові та рідному українському народові», – наголосив Глава держави.

За словами Президента України, історія Церкви Київської традиції не знає іншого ієрарха, який би так довго волею Божою очолював цю кафедру. Патріарх Філарет став першим українцем, який посів древній київський престол за майже 150 років, оскільки перед тим Петербург і Москва присилали служити сюди кого завгодно, але не українців, з однією незмінною метою – русифікувати та духовно уярмлювати наш народ.

«Як тільки постала незалежна українська держава, Ви в повній відповідності до канонів та традицій православ’я послідовно взялися за утвердження ідеї незалежної Української Церкви. І не лише словами, але  й справами Ви почали її будувати. Вашими зусиллями Українська Православна Церква Київського Патріархату за двадцять років Вашого патріаршества постала як потужна релігійна інституція, яка обов’язково посяде належне їй місце в світовому православ’ї», – сказав  Глава держави.   

Як зазначив Петро Порошенко, всі соціологічні опитування показують, що дедалі більше православних громадян України хочуть мати єдину помісну автокефальну церкву, євхаристійно й молитовно поєднану, але адміністративно незалежну від інших церковних юрисдикцій. «Це історичний тренд, і цей тренд не може оминути Україну», – сказав Глава держави, висловивши впевненість, що завдяки наполегливій роботі Патріарха українське православ’я отримає визнану іншими церквами автокефалію.

Президент також наголосив, що мудре слово, достойні справи та молитви Його Святості дають наснагу в захисті правди і справедливості, збереженні національної єдності, забезпеченні нашої перемоги над ворогом мільйонам українців, які мужньо піднялися на захист своєї країни від російського агресора.

Від імені українського народу Президент України подякував Патріархові Філарету, всім архієреям і священикам, вірянам за широкий патріотичний і волонтерський рух, спрямований на підтримку Збройних Сил України.