Державне управління справами

IV Освітній фестиваль «Арсенал ідей»

 

З 26 по 30 вересня в Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький арсенал» відбудеться ІV Освітній фестиваль «Арсенал iдей».

Учетверте Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький арсенал» і Благодійний фонд «Мистецький арсенал» організовують креативний простір, в якому поєднуються творчість дітей та дорослих, наукові інновації та сміливі мистецькі проекти, сучасні освітні програми та експериментаторство.

Тема цьогорічного фестивалю «Якби я був чимось / кимось / десь» має на меті продемонструвати різноманітність можливих досвідів – від тілесних до професійних. Простір фестивалю включатиме три основні тематичні групи: «Простір», «Тіло» і «Діяльність».

«Простір» стосується нашого життя в місті та поза ним, орієнтації в просторі та його трансформації: дізнатись про міську історію та археологію, рослинність та архітектуру, секрети створення мап та розробки маршрутів. За допомогою віртуальної реальності можна буде поринути у внутрішній простір музею та вийти з міста в таємничий ліс, а також створити модель ідеального міста.

«Тіло» охоплює одночасно тілесні відчуття та уяву, світ живої природи і нових технологій. Під час фестивалю можна буде уявити себе в іншому тілі – тварини, рослини, фантастичної істоти. Дізнатися більше про те, як ці тіла влаштовані, та поекспериментувати з можливостями власного тіла.

«Діяльність» сфокусована, але не обмежується культурною діяльністю – тут можна буде приміряти на себе ролі митця, куратора, культурного менеджера, музейника та інші професії, що наразі динамічно розвиваються.

У межах фестивалю відбудеться ІІІ Форум нової освіти – відкритий простір, де діти є безпосередніми учасниками заходу, а  дорослі мають можливість почути та допомогти втілити в реальність їх думки заради нового майбутнього.

Однією з визначальних рис фестивалю є його прагнення до інклюзивності, тому під час фестивалю «Арсенал ідей» буде представлено активності, що доступні для дітей і дорослих з інвалідністю, та створено єдиний комунікаційний простір для всіх відвідувачів.

Організатори фестивалю: Державне підприємство «Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький арсенал», Благодійний фонд «Мистецький арсенал» у співпраці з соціальною програмою Марини Порошенко.