Державне управління справами

Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв презентувала сімнадцятий випуск наукового щорічника «Україна дипломатична»

21 грудня 2016 року в залі Вченої ради Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв презентувала сімнадцятий випуск наукового щорічника «Україна дипломатична» та видання серії «Бібліотека наукового щорічника «Україна дипломатична». На заході були присутні представники іноземного дипломатичного корпусу в Україні, відомі вчені, громадські та політичні діячі.

Відкрив урочисте зібрання ректор НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського» Михайло Згуровський. Учасників презентації привітали Святійший Патріарх Української Православної Церкви Київського патріархату Філарет, генеральний директор ДП «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв», видавець наукового щорічника «Україна дипломатична» Павло Кривонос, головний редактор щорічника Анатолій Денисенко, в.о. ректора Дипломатичної академії України при МЗС України Вячеслав Ціватий, віце-президент НАН України Сергій Пирожков, доктор історичних наук, голова ГО «Наукове товариство історії дипломатії та міжнародних відносин» Ірина Матяш, Надзвичайні і Повноважні Посли, акредитовані в Україні, Міністр закордонних справ України в 2007–2009 рр.  Володимир Огризко та інші.

Обсяг сімнадцятого випуску щорічника – майже 1000 сторінок тексту українською й англійською мовами. У книзі 65 публікацій: статті зарубіжних і вітчизняних дипломатів, наукові розвідки про сучасний стан та історію міжнародних відносин, української дипломатії.

Упродовж останніх років щорічник «Україна дипломатична» посів належне місце в духовному, дипломатичному та соціальному житті суспільства. Уперше створено унікальне, єдине в європейському просторі видання, яке з наукових позицій знайомить широкий загал з дипломатичним життям як України, так і світової спільноти. Щорічник отримав міжнародне визнання, зокрема ООН і ЮНЕСКО, згуртував довкола себе кращий науковий потенціал нашої країни та зарубіжжя. Він надходить до бібліотеки Конгресу США й наукових інституцій Європи, використовується як джерело цінної інформації в навчальному процесі на відповідних факультетах низки вітчизняних університетів.  

У зв’язку з 25-ю річницею незалежної української дипломатії запроваджено рубрику «Відлуння історії та сучасної української дипломатії», де висвітлено погляди Анатолія Зленка, Геннадія Удовенка й Володимира Огризка на дипломатичні відносини України з іншими державами від проголошення її незалежності й до сьогодення.

Видання системно й на високому науково-теоретичному рівні порушує проблеми міжнародного життя нашої країни та світу, робить значний внесок у формування української наукової дипломатичної школи, сприяє академічній науці в пропагуванні й втіленні власних розробок з актуальних проблем дипломатії та зовнішньої політики.

На заході також презентували інші видання серії «Бібліотека наукового щорічника «Україна дипломатична», зокрема: «Дипломатична та консульська служба у вимірі особистості», «Духовний пастор української нації» (до 50-річчя архіпастирського служіння Філарета), «Довгий шлях до дипломатичного Олімпу» (спогади Посла Михайла Дашкевича).