Державне управління справами

70-та річниця заснування Північноатлантичного альянсу

У Національному центрі ділового та культурного співробітництва «Український дім» 21 травня відсвяткували 70-ту річницю заснування Північноатлантичного альянсу. Представники НАТО зазначають: проводять святкування в Києві, бо Україна є одним з важливих потенційних партнерів Альянсу.

У заході взяли участь представники НАТО з країн Європи, Канади та Америки, зокрема: заступник Генерального секретаря НАТО з політичних питань і політики безпеки Алехандро Альваргонсалес, директор Центру інформації та документації НАТО в Україні Барбора Маронкова, голова Представництва НАТО в Україні Александер Вінніков, Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, а також Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук і Надзвичайний і Повноважний Посол Великої  Британії в Україні Джудіт Гоф.

«Ми продовжуємо святкувати 70-річчя НАТО в креативний спосіб – квітами в центрі столиці на Європейській площі. Європейська та євроатлантична інтеграція настільки пов’язані, що весь цей символізм абсолютно збережений на цьому місці. Всі ми знаємо, що агресія Російської Федерації проти України всередині нашої країни дуже змінила внутрішнє відчуття та розуміння питань безпеки. Саме ці події змінили громадську думку, і я рада, що в Конституції змогли закріпити наші стратегічні завдання щодо членства в ЄС і Північноатлантичному альянсі», – зазначила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

«Україна має бути наполегливою в досягненні майбутніх цілей щодо членства в НАТО, а тому повинна продовжити реформи в боротьбі з корупцією та секторі безпеки», – про це заявив Алехандро Альваргонсалес під час урочистостей.

Він додав, що Україна може пишатися виконаною роботою на шляху до повноправного членства в НАТО.

Після офіційних виступів відбулася символічна церемонія перерізання стрічки біля квіткових композицій та святковий концерт.