Державне управління справами

У Національній академії державного управління при Президентові України розпочався новий 2018–2019 навчальний рік

3 вересня в Національній академії державного управління при Президентові України відбулися збори з нагоди початку нового навчального року, в яких взяли участь представники Адміністрації Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Національного агентства України з питань державної служби, центральних і місцевих органів виконавчої влади, представники українських церков, а також засобів масової інформації.

У теплій атмосфері гостей та слухачів-першокурсників, які приєдналися до академічної родини, вітала прапороносна група Батальйону почесної варти Окремого президентського полку імені гетьмана Богдана Хмельницького.

Відкрив захід і привітав науково-педагогічних працівників, слухачів, аспірантів, докторантів та співробітників з початком нового навчального року президент Національної академії Василь Куйбіда. У своєму виступі Василь Степанович акцентував увагу на ролі державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування в розбудові незалежної конкурентоспроможної держави. За його словами, немає нічого вищого в національному питанні, ніж ідея державотворення. «За неї віддали життя сотні тисяч українців. Завдання сучасного покоління – це побудова такої держави, якою ви її бачите, – зазначив Василь Степанович. – Павло Грабовський, український поет-лірик, публіцист, перекладач, писав: «Не смерть страшна, не довгий час неволі, не важко буть героєм проти них; а страшно жить, запрягшись мимоволі, в ярмо дурниць та клопотів дрібних». Тому президент академії побажав слухачам успіхів у навчанні, що стануть запорукою високого професіоналізму, сучасних знань для реалізації найсміливіших планів у майбутній управлінській діяльності.

Вітання колективу Національної академії від Президента України зачитала завідувач відділу з питань державної служби та взаємодії з місцевими органами виконавчої влади департаменту кадрової політики Головного департаменту регіональної та кадрової політики Адміністрації Президента України Альона Студенецька.

Народний депутат України, заступник голови депутатської фракції «Блок Петра Порошенка» Оксана Продан проголосила вітання професорсько-викладацькому колективу, слухачам і працівникам Національної академії від Голови Верховної Ради України. Від себе особисто народний депутат України побажала слухачам звершень у побудові успішної держави, якою б пишалися майбутні покоління.

Заступник Державного секретаря Кабінету Міністрів України Сергій Дехтяренко зачитав привітання Прем’єр-міністра України.

Учасників зібрання привітав і Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш. У виступі він наголосив, що в період трансформаційних перетворень, які відбуваються в суспільстві, важливим є формування та вироблення державних політик у сфері національної безпеки, освіти, охорони здоров’я, вирішення конфліктів тощо. У цьому контексті важливою, на думку посадовця, є роль Національної академії. Розбудована система підготовки управлінських кадрів, науково-інтелектуальний потенціал викладацьких кадрів дозволяють здійснювати підготовку службовців для сфери публічного управління та адміністрування, які відповідають найкращим європейським стандартам.

Перший заступник Міністра освіти і науки України Володимир Ковтунець у своєму виступі зазначив, що постановою Кабінету Міністрів України затверджено перелік спеціальностей, за якими проводитиметься єдиний державний кваліфікаційний іспит для отримання ступеня магістра, серед них і спеціальність «Публічне управління та адміністрування». На його думку, важливим є залучення науково-педагогічних працівників Національної академії до розробки єдиного державного кваліфікаційного іспиту для здобувачів ступеня вищої освіти магістра за цією спеціальністю. Запровадження єдиного державного кваліфікаційного іспиту слугуватиме підґрунтям успішності випускників-магістрів, готових до реалізації реформ.

Еміне Джапарова, перший заступник Міністра інформаційної політики України, зазначила, що в умовах викликів, які постали перед українським суспільством (це інформаційна війна, гібридна війна тощо), саме знання та критичне мислення є основними компонентами успіху управлінця.

Перший заступник Голови Національного агентства України з питань державної служби Олександр Купрій відзначив, що міць української держави тримається на трьох стовпах: армія, дипломатична служба і державна служба. Саме тому Олександр Купрій побажав майбутнім управлінцям здобути не тільки знання, а й необхідні професійні вміння й навички, та успіхів у служінні українському народу.

У добру путь слухачів благословили Патріарший намісник, Митрополит Переяславський і Білоцерківський Української православної церкви Київського патріархату, доктор наук з богослов’я, професор Епіфаній, а також виконавчий директор Патріаршої курії Української греко-католицької церкви, кандидат наук з державного управління Роман Небожук.

Від науково-педагогічного колективу слухачів першого року навчання привітав завідувач кафедри соціальної і гуманітарної політики Національної академії Володимир Трощинський. У своєму виступі Володимир Павлович провів паралель між державною службою та публічним управлінням. І якщо перша опирається на сильну вертикаль влади, то публічне управління, за словами завідувача кафедри, має бути «неперевершеним майстром узгодження конфлікту цінностей у суспільстві». Тільки через компроміс, толерантність і діалог можна знайти вихід із ситуації. Звертаючись до новоспечених слухачів, Володимир Павлович відзначив, що саме викладачі Національної академії є головним ресурсом знань і компетенцій, необхідних публічному управлінцю.