Державне управління справами

У Національному комплексі «Експоцентр України» представили Концепцію розвитку на 40 років

Інвестиції для втілення Концепції розвитку Національного комплексу «Експоцентр України» на 40 років складуть від 170 до 350 мільйонів євро, – про це заявив керівник Національного комплексу «Експоцентр України» Євген Мушкін.

На презентації Концепції розвитку на 40 років Євген Мушкін розповів, як збирається ревіталізувати та розвивати територію площею 286 га. Він визначив кілька кластерів: конференц-експозиційний та арт (центральна історична зона), освітній та інноваційний (північна зона), виставковий і діловий (південна зона), ландшафтний та еко-рекреаційний (зона центрального входу), спортивний і лісопарк.

Із заявлених планів Національного комплексу – музей науки, освітні центри, арт-резиденція, дитячі зони, виставковий центр світового рівня, бізнес-кампус, конференц-центр. Раніше заявлялося про створення на території Національного комплексу «Експоцентр України» музею монументальної пропаганди. «Зелена зона Національного комплексу буде повністю збережена, навіть збільшиться. Житлової забудови не планується», – зазначив Євген Мушкін.

Керівництво Національного комплексу «Експоцентр України» поставило перед собою ціль вплинути на зростання рівня культурного капіталу всієї країни. Новий менеджмент Експоцентру показав, які соціальні установки є важливими для процвітання суспільства. «Національний комплекс «Експоцентр України» може стати моделлю кращого майбутнього України», – вважає Євген Мушкін.

Для втілення Концепції бюджетні кошти залучатися не будуть. Необхідне фінансування керівництво комплексу збирається зібрати через державно-приватне партнерство методом бізнес-кейсів.

Економічні відносини «державно-приватне партнерство» передбачають, що інвестор вкладає у проект свої гроші та/або інші активи, а державне підприємство – своє право на освоєння території. Інвестор отримає право на управління новоствореним об'єктом на довгий термін на взаємовигідних для себе та державного підприємства умовах. Після договірного терміну проекту інвестор може за додатковою домовленістю з держпідприємством продовжити договір про спільну діяльність або віддати проект у державне управління. Така модель у міжнародній практиці називається «build-operate-transfer», «будуй-керуй-передай». «При таких сумах необхідних інвестицій серйозним стає питання захисту інтересів інвесторів», – зазначив керівник Національного комплексу «Експоцентр України».

«Такий захист забезпечуватиметься, зокрема, договорами про спільну діяльність із заздалегідь погодженими умовами державно-приватного співробітництва. Ми готові захищати кожного підприємця, який працюватиме з нами. Успішність уже втілених бізнес-проектів, а також публічність нашої роботи цьому сприяють», – наголосив він.

Весь отриманий від діяльності чистий прибуток спрямовуватиметься виключно на розвиток Національного комплексу «Експоцентр України: інфраструктуру, ремонт, благоустрій території, догляд за лісопарковою зоною.

Автори Концепції розвитку – Національний комплекс «Експоцентр України», CIVITTA та PUPA. CIVITTA – міжнародна група у сфері управлінського консалтингу в країнах Центральної та Східної Європи. PUPA – Public Urbanism Personal Architecture, міжнародна група урбаністів.

Презентацію Концепції розвитку Національного комплексу «Експоцентр України» відвідала Марина Порошенко. Після презентації відбулося відкриття на центральній алеї арт-об'єкта «Трансформація», який є символом особистого розвитку. А також відкрито перше в системі Ощадбанку відділення самообслуговування, яке стало кроком до перетворення Національного комплексу «Експоцентр України» на територію, вільну від готівкових розрахунків.