Державне управління справами

У Мистецькому арсеналі пройшла 15-та Щорічна зустріч YES «Майбутнє покоління всього»

З 13 по 15 вересня в Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький арсенал» відбулася 15-та Щорічна зустріч Ялтинської європейської стратегії (YES) «Майбутнє покоління всього». Понад 600 провідних політиків, дипломатів, бізнесменів, громадських активістів та експертів з 28 країн взяли участь у конференції, організованій міжнародним форумом YES у партнерстві з Фондом Віктора Пінчука.

Серед доповідачів – провідні світові лідери, футурологи, історики, політики, інвестори, експерти з питань безпеки та медіа. Доповідачі та учасники форуму разом виступали у різних форматах дискусій.

Перший день конференції розпочався з обговорення комплексної картини майбутнього та її бачення експертами, обговорення майбутнього демократії в епоху дезінформації та втручання у вибори, майбутнього США та Європи, впливу нових торгових війн на майбутнє світової економіки, а також майбутнього НАТО. Також увагу приділили перспективам технології блокчейн.

Заключна панель першого дня пройшла за участю президента Естонії Керсті Кальюлайда та була присвячена детальному обговоренню питання створення цифрового суспільства.

На урочистому відкритті форуму виступив Президент України.

Під час виступу Петро Порошенко зазначив, що Україна прямує до НАТО. «Дякуємо за світову солідарність, ми три роки самостійно захищали кожен клапоть української землі, відновивши наші Збройні Сили. Ми де-факто пропонуємо цьому оборонному блоку одну з найсильніших армій на континенті. І головне – у нас є унікальний досвід, як захищатися і, відкину дипломатію, як бити російського агресора. Україна має величезний потенціал людської сили та людської віри», – додав він.

На думку Президента України, обраний раніше державою курс на позаблоковість був хибним, також помилковою виявилася й політика НАТО, спрямована на умиротворення Росії.

«Нав’язана Україні позаблоковість, з точки зору забезпечення національної безпеки, виявилася ще більш нікчемною, ніж пріснопам’ятний Будапештський меморандум. До речі, ми пригадуємо не лише Будапешт, а й Бухарест. З одного боку, саміт НАТО 2008 року ухвалив надзвичайно важливе для нас рішення – що двері альянсу для України і Грузії відкриті, а з другого, маємо відверто про це казати – Україні та Грузії тоді не запропонували план дій щодо членства. Що це було, як це назвати? Умиротворення потенційного агресора. Це вже було в людській історії та в європейській історії не один раз. І в 2008 році це не спрацювало, бо Росія це сприйняла не як умиротворення, а як слабкість, як карт-бланш до застосування сили до будь-якого сусіда», – підсумував він.

Петро Порошенко також підкреслив, що проект об’єднаної Європи може стати довершеним лише з Україною. «Україна – єврооптимістична країна з унікально вірою в Європу. І щодо самого Євросоюзу – то  хочу наголосити, що довершеним цей грандіозний історичний проект може стати лише з Україною. Тому що ніякий не Урал, а наш, український, північно-східний кордон є кордоном сучасної європейської цивілізації», – наголосив Президент.

***

Ялтинська Європейська Стратегія (YES) – провідний форум, де обговорюється європейське майбутнє України в глобальному контексті. YES сприяє розвитку нових ідей, налагоджує зв’язки України з міжнародними партнерами та підтримує сили, що виступають за зміни в Україні, розбудовує мережі тих, хто підтримує нову Україну по всьому світі.

Вже понад десять років YES виступає ініціатором діалогу між лідерами з України, ЄС, США, Російської Федерації та інших частин світу. В Україні вона надає майданчик для виступів влади та опозиції. Вона об’єднує разом лідерів від політики, бізнесу, представників ЗМІ, громадянського суспільства та експертної громади.