Державне управління справами

У Мистецькому арсеналі пройшла зустріч Петра Порошенка з послами іноземних держав в Україні

13 січня 2016 року Президент України Петро Порошенко провів зустріч з послами іноземних держав в Україні. Глава держави підбив підсумки подій та досягнень України в 2015 році та окреслив плани на цей рік.
«Україна вистояла. Вже багато було зроблено, щоб вона стала кращою. Ми не змінимо цього шляху – занадто багато хороших українців пожертвували своїм життям для цього, і занадто багато бажання, сил та крові направлено на реалізацію проекту «Європейська Україна», – наголосив Президент України.

Петро Порошенко зазначив, що в минулому році Україна зробила значні кроки в реформуванні країни, в тому числі було запущено роботу Національного антикорупційного бюро України та поліції, стабілізовано макроекономічну ситуацію.

Глава держави підкреслив, що в 2016 році, як і в 2015 році, залишається багато викликів для України і всього світу – військова агресія Росії проти України, конфлікт у Сирії, триває міграційна криза в Європі, зростання загроз тероризму та економічної кризи. Президент України подякував усім лідерам країн, які підтримували Україну, та наголосив, що основною метою 2016 року має стати досягнення миру. «Маємо бути впевненими, що наші прагнення миру та справедливості не капітулюють перед силою, залякуваннями та в угоду компромісу задля економічного прагматизму», – наголосив Петро Порошенко.

Глава держави запевнив, що Україна залишається відданою виконанню Мінських домовленостей, на противагу Росії. «Поки Росія однією рукою підписувала мирні документи в Мінську, іншою – заливала кров’ю українське місто Дебальцеве. Без міжнародного тиску Росія не зупиниться. Тиск має продовжуватись, доки Москва остаточно не поховає сокиру війни та не почне поважати суверенітет своїх сусідів», – заявив Петро Порошенко, відзначивши потребу в міжнародній присутності на Донбасі.

Президент України також наголосив на неприпустимості відкладання Кримського питання та на важливості запуску міжнародного механізму для деокупації півострова.

Петро Порошенко підкреслив, що 2016 рік буде визначальним. Зокрема, Президент України подякував іноземним дипломатам за підтримку їхніх країн під час обрання України непостійним членом Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй. «Це почесна, але складна місія для країни, яка стикнулася з агресією постійного члена Ради Безпеки ООН. Ми будемо потребувати вашої подальшої підтримки протягом нашого членства, щоб зупинити насильство та впевнитись, що агресія не повториться в майбутньому», – звернувся глава держави до присутніх у залі представників інших держав.

Окремо Президент України підкреслив важливість 2016 року відносин з Європейським Союзом, зокрема, референдуму в Нідерландах щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. «Голосування в Нідерландах буде не про Угоду з Україною, а про ЄС і його майбутнє. Це буде просування європейських цінностей за межами ЄС. Тому ми сподіваємось на солідарність з Україною та українським народом», – зазначив Петро Порошенко. Україна також очікує підтримки країн ЄС у питанні запровадження безвізового режиму для українців.

Президент наголосив, що Україна бачить своє майбутнє в об’єднаній Європі, однак приділяє велику увагу розвитку вигідної співпраці з багатьма країнами. Зокрема, глава держави відзначив дружні відносини зі Сполученими Штатами Америки, Німеччиною, Францією, Литвою, Швецією та стратегічним партнером – Польщею.

Петро Порошенко запросив іноземних представників та керівництво їхніх країн взяти участь у 2016 році в заходах у зв’язку з 75-ми роковинами трагедії Бабиного Яру та 30-ю річницею катастрофи на Чорнобильській АЕС.