Державне управління справами

У Маріїнському палаці пройшов 21-й саміт «Україна – Європейський Союз»

8 липня в Маріїнському палаці (м. Київ) відбувся 21-й саміт «Україна – Європейський Союз». У рамках заходу Президент України Володимир Зеленський, Голова Європейської Ради Дональд Туск і Президент Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер провели зустріч у вузькому колі. На зустрічі було підписано низку угод.

Зокрема, у присутності Президента України Володимира Зеленського, Голови Європейської Ради Дональда Туска та Президента Європейської Комісії Жан-Клода Юнкера підписано Угоду про фінансування Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку  «U-LEAD з Європою»  (друга фаза). Документ передбачає залучення допомоги ЄС загальним обсягом 40 млн євро на фінансування заходів з реалізації реформи децентралізації та підтримки об’єднаних громад.

Також підписано Угоду між Урядом України та Європейською Комісією про фінансування заходу «Антикорупційна ініціатива – друга фаза», загальний бюджет якої становить 22,9 млн євро. Допомога ЄС спрямована на посилення боротьби з корупцією на національному та місцевому рівнях.

Крім того, між Урядом України та Європейською Комісією укладено Угоду про фінансування заходу «Підтримка громадянського суспільства та культури». Допомогу ЄС загальним обсягом 10 млн євро має бути залучено для підвищення можливостей організацій громадянського суспільства (ОГС) і закладів культури в сприянні розвитку підзвітних, прозорих і демократичних інституцій, соціальному та економічному розвитку, а також запобіганню насильницьким конфліктам.

На саміті було підписано Угоду між Урядом України та Європейською Комісією про фінансування Програми технічного співробітництва 2019 року, спрямованої на підтримку України в реалізації ключових реформ та імплементації положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у частині зони вільної торгівлі у сферах сільського господарства, навколишнього середовища, енергетики, державних закупівель, ділового та інвестиційного клімату, торгівлі, трудових відносин. Загальний внесок ЄС у рамках реалізації документа становить 44 млн євро.

Також між Урядом України та Європейською Комісією укладено додаткову угоду про внесення змін до Угоди про фінансування заходу «Підтримка ЄС для Сходу України». Метою документа є збільшення ЄС на 10 млн євро обсягу фінансування заходів для розширення діяльності за Угодою в регіонах, що межують з Азовським морем, зокрема в частині Запорізької області. Таким чином, обсяг допомоги ЄС для фінансування всіх заходів у рамках Угоди становитиме 60 млн євро.