Державне управління справами

Державне підприємство «Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький арсенал»

Посада / ПІБ: 
Островська-Люта Олеся Богданівна
Адреса: 
01010, м. Київ, вул. Лаврська, 10-12
Телефон: 
(044) 288-52-25
Електронна пошта: 
office@artarsenal.in.ua

Державне підприємство «Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький арсенал» – це музейний комплекс національного значення, місія якого полягає у створенні потужного культурного осередку, спрямованого на репрезентацію та актуалізацію української спадщини, сприяння розвитку творчих ініціатив, уведення українського мистецтва до світового контексту.

За останні 4 роки активної роботи в Мистецькому арсеналі реалізовано 50 масштабних виставкових проектів, які відвідало більше двох мільйонів глядачів. Головними ініціативами Мистецького арсеналу є щорічні міжнародні проекти Art Kyiv Contеmporary, Книжковий арсенал, Великий антикварний салон, Великий скульптурний салон. Серед масштабних кураторських проектів, реалізованих Мистецьким арсеналом, – The Show Within the Show, Шевченко/mania/, «Велике і Величне», «Василь Єрмілов», «Космічна Одісея 2011», «Незалежні». Усі проекти Мистецького арсеналу складаються з тематичних освітніх, концертних та кінопрограм, розрахованих на різні цільові аудиторії. Серед потужних інноваційних ініціатив – освітній проект для дітей і підлітків «Арсенал ідей». З 2010 року функціонує Благодійний фонд «Мистецький арсенал», який опікується соціальними, дитячими та доброчинними проектами, а також є організатором першого в Україні Клубу друзів музею. На території Мистецького арсеналу діє Мала Галерея, яка репрезентує молоде українське мистецтво, а також камерні проекти провідних вітчизняних митців.

Найамбітнішим проектом стала Перша київська міжнародна бієнале сучасного мистецтва ARSENALE 2012, що зібрала під склепіннями Мистецького арсеналу безпрецедентну експозицію творів від 100 зірок світової арт-сцени з 30 країн.

Споруда Мистецького арсеналу – пам’ятка архітектури національного значення, зведена у 1783–1801 рр. за проектом генерал-поручика Іоганна Меллера в Старій Печерській фортеці. Загальна площа Арсеналу сягає 60 000 кв. метрів, наразі використовується від 12 000 до 24 000 кв. метрів.

До появи Арсеналу на його місці функціонував Печерський Вознесенський дівочий монастир. Ігуменею у 1683–1707 рр. була Марія-Магдалина Мазепина – мати гетьмана Івана Мазепи. З початку ХІХ ст. Арсенал перебував у розпорядженні Київського військового гарнізону, а впродовж ХХ ст. тут працював військовий завод.

З 2003 року Арсенал змінив призначення і став головним приміщенням культурно-мистецької установи «Мистецький арсенал». Сьогодні паралельно з проведенням виставок триває реставрація приміщень та ведеться робота зі створення сучасного музейного комплексу, який представлятиме історію українського мистецтва від давнини до сучасності, прийматиме колекції шедеврів з провідних світових музеїв, стане потужним осередком розвитку творчих ініціатив.

Документи: