Державне управління справами

Національний культурний центр України у м. Москві

Посада / ПІБ: 
т.в.о. генерального директора ОВСІЄНКО Олег Іванович
Адреса: 
119019, Російська Федерація м. Москва, вул. Арбат, 9, будівля 1
Телефон: 
+7 (495) 737-88-31
Факс: 
+7 (495) 691-70-70
Електронна пошта: 
ukrcenter_info@inbox.ru

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14 травня 1993 року № 350 створено Культурний центр України у м. Москві. Постановою Кабінету Міністрів України від 16 січня 2003 року № 32, на виконання Указу Президента України від 26 грудня 2002 року № 1225 Культурний центр України у м. Москві передано в управління Державному управлінню справами. Указом Президента України від 8 лютого 2010 року № 140 Культурному центру України у м. Москві надано статус національного.

Національний культурний центр України у м. Москві – державна установа, основними завданнями якої є зміцнення міжнародного авторитету України, поширення української мови, культури, духовності за кордоном, всебічна підтримка в Росії українських громадських організацій.

Центр здійснює масштабний проєкт «Діаспора», у рамках якого презентуються регіональні українські організації у Росії, відбуваються концертні програми художніх колективів, просвітницькі та наукові заходи. Центр займається організацією та проведенням різноманітних культурно-мистецьких і науково-просвітницьких заходів: концертів, театральних вистав, художніх виставок, презентацій, круглих столів, лекцій, відеопрограм, зустрічей з видатними діячами української культури. На сцені Центру виступали кращі українські виконавці, провідні національні музичні й театральні колективи.

У Центрі працюють курси української мови та Бібліотека імені Богдана Ступки, в якій представлено книги з історії України, українського мовознавства, літературознавства, мистецтвознавства, етнографії, філософії, політології, художня література та ін. Щорічно в бібліотеці проводиться близько 60 книжкових і книжково-документальних виставок, присвячених державним святам України та ювілеям видатних українців.

У Національному культурному центрі України у м. Москві працює Українська недільна школа імені Павла Поповича, навчальна програма якої передбачає вивчення української мови та літератури, народних звичаїв, обрядів, історії України, української музичної культури, малювання та українського народного танцю.

 

Більш детальну інформацію можна отримати на сайті Національного культурного центру України у м. Москві.